Az advent második vasárnapján újra összejöttünk községünk közös adventi koszorújánál, hogy ünnepélyesen meggyújtsuk a következő gyertyát. Ezúttal naposabb és szárazabb időjárásnak örülhettünk, és ennek megfelelően többen is eljöttek, hogy ebből az alkalomból meghallgassák Lőrincz Attila református tiszteletes igehirdetését, valamint a református egyház tagjainak ünnepi műsorát, melyek előtt községünk polgármestere, Gégény Zsuzsanna ünnepi beszédében megemlékezett az adventi várakozás mibenlétéről, a reménységről, a közös várakozás összetartó erejéről. A gyertyagyújtás után a résztvevőket ismét forralt borral vártuk, majd úgy köszöntünk el egymástól, hogy december 17-én, 14 órakor ismét legyünk együtt az újabb gyertya meggyújtásán és öltöztessük fel együtt községünk karácsonyfáját.

 

Hírek

A Mágocsy Kastély és...  Mágocsy Kastély A falu legfőbb nevezetessége a középkorú...
Környezetünk Pácin a Bodrogköz gyöngyszeme. A község a magyar-szlovák...
Címerünk Pácin címerét Prof. Czinke Ferenc tervezte “gyökerei t...