Nagy megtiszteltetés érte községünket azzal, hogy nálunk rendezték meg a Magyarok Kenyere Program Adományozó Napját, amely igazi ünnepet jelentett számunkra. 

Szeptember 28-án a Faluházban hangulatos körülmények között került sor a Magyarok Kenyere búzaadományából készült liszt átadására mindazoknak a szervezeteknek, szeretetszolgálatoknak, egyházközségeknek, amelyek az idén részesülhettek az összmagyar lisztadományból.  Az ünnepségen, amely Gégény Zsuzsanna Pácin község polgármesterének a Magyarok Kenyere Programot is bemutató köszöntő szavaival kezdődött, megjelent dr. Hörcsik Richárd országgyűlési képviselő, Stumpf Attila, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal Cigándi Járási Hivatala hivatalvezetője, Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke és Taskó József, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Borsod-Abaúj-Zemplén megyei elnöke.

A Kamara a társadalmi felelősségvállalás jegyében karolta fel a 2011-ben elindított Magyarok Kenyere Programot, amely napjainkra az egész Kárpát-medencére kiterjedő jótékonysági kezdeményezéssé nőtte ki magát, és melynek fő célja a határon inneni és határon túli, rászoruló gyermekeket segítő szervezetek támogatása.  Az idén hat szervezet vehetett át összesen 7.400 kilogramm lisztről szóló adományozó levelet, közöttük a Bodrogközi Többcélú Kistérségi Társulás Szociális Szolgáltató Központja is, melyet Dakos Jánosné intézményvezető képviselt.

Az önzetlen segítség e napját még ünnepélyesebbé tette, hogy a kenyérhez kapcsolódó emlékezetes műsorral léptek fel a Pácini Bárókert Óvoda gyermekei, az Általános Iskola tanulói és ezúttal is színvonalas programmal járult hozzá a jótékonyság e nemes alkalmához a Pácini Idősek Klubjának kórusa.

 

 

         
         
         

 

Hírek

A Mágocsy Kastély és...  Mágocsy Kastély A falu legfőbb nevezetessége a középkorú...
Környezetünk Pácin a Bodrogköz gyöngyszeme. A község a magyar-szlovák...
Címerünk Pácin címerét Prof. Czinke Ferenc tervezte “gyökerei t...