Hangulatos ünnepségen köszöntöttük községünk szépkorú lakóit az Idősek Világnapja alkalmából.

Szépen megterített asztalokkal, műsorral és szeretettel vártuk őket a Faluházban, ahol közösen tölthettek el egy kellemes délutánt és estét. Akik egészségi vagy más okok miatt nem tudtak részesei lenni a köszöntésnek, azoknak – ahogyan a korábbi években is – házhoz vittük az ünnepi vacsorát. Természetesen rájuk is gondolt Gégény Zsuzsanna, településünk polgármestere, amikor köszöntőjében arról beszélt, hogy a pácini szépkorúakat közösségünk legfőbb értékének tartja. - Ezen a mai rendezvényen mondok köszönetet azért a sok szeretetért, biztatásért, szép szóért, szívből jövő támogatásért, amit az elmúlt öt esztendőben Önöktől kaptam – tette hozzá. - Önöktől, akikre oly büszkék vagyunk, mert hozzájárulnak községünk, közösségünk életben tartásához.

A Bárókert Óvoda gyermekeinek műsora után az Általános Iskolai tanulói adták elő műsorukat. Köszöntötte az ünnepelteket a Cigándi Járási Hivatal hivatalvezetője, Stumpf Attila úr is, majd az Idősek Klubja dolgozói emlékeztek meg a szépkorúakról. Kovács Lászlóné, Editke – cigándi óvónő - a régi fonók hangulatát idézte történeteivel, ezt követően a Miskolci Operett magyarnóta és operett műsora következett. Ezután került sor a Faluház munkatársai által készített ajándékok átadására, a közös vacsorára sok beszélgetéssel, emlékidézéssel. Dr. Németh Lajos alpolgármester úr és polgármester asszony köszöntötte Séra Sándornét, Irénke nénit, aki 98 évével a falu legidősebb női lakosa és jelen volt a rendezvényen. Pénteken otthonában keresték fel Tóth János bácsit, aki Pácinban a legidősebb férfi és adták át részére az ajándékot. Szoták Ricsi, az este hangulatgazdája jó zenékkel biztatta táncra a pácini szépkorúakat, akik minden bizonnyal egy nagyon kellemes este élményével gazdagodtak.

 

Hírek

A Mágocsy Kastély és...  Mágocsy Kastély A falu legfőbb nevezetessége a középkorú...
Környezetünk Pácin a Bodrogköz gyöngyszeme. A község a magyar-szlovák...
Címerünk Pácin címerét Prof. Czinke Ferenc tervezte “gyökerei t...